Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ekici, görevinden istifa etti

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ekici, görevinden istifa etti
Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ekici, görevinden istifa etti
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mithat Ekici, 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde aday olabilmek amacıyla...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mithat Ekici, 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde aday olabilmek amacıyla görevinden istifa etti.

Ekici, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık 2,5 yıldır yürüttüğü Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevimden, milletvekili adayı olmak için ayrıldığını bildirdi.

Şehzadeler şehri, maneviyat yüklü Kütahya'ya hizmet etmenin mutluluğu ve onurunu yaşamanın çok güzel bir duygu olduğunu ifade eden Ekici, şunları kaydetti:

"Görev yapmış olduğum süre içerisinde insan odaklı çalışmalar yürütmeye, halkımızın sağlık hizmetlerinden daha etkin yararlanmasını sağlamaya, sorunlarına çözümler üretmeye çalıştık. Halkımızın sağlık hizmetlerini ilimizde almasını, başka illere sevk olmamasını hedef edinirken, diğer illerden sevk alan bir il olmayı da hedeflemiştik bir yandan. Kütahya'ya çok sayıda yeni ünitelerin kazandırılmasında, yeni polikliniklerin açılmasında, ilimizde ilk kez gerçekleştirilen ameliyatların yapılmasında payımız oldu. İnsan olarak ölünceye kadar, insanlığa faydalı olmayı, güzel hizmetlerde bulunmayı ve gelecek nesillere yeni ve güçlü bir Türkiye bırakmayı dert edindik. İşte bu amaçla, başka bir platformda hizmet etmek için yola çıktık."