Kütahya Milletvekili Nazlı, yatırımları inceledi

Kütahya Milletvekili Nazlı, yatırımları inceledi
Kütahya Milletvekili Nazlı, yatırımları inceledi
KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, kentte yeni hizmete giren gençlik merkezi ile yapımı devam eden 2 bin 500...

KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, kentte yeni hizmete giren gençlik merkezi ile yapımı devam eden 2 bin 500 kişilik  spor salonu inşaatında incelemelerde bulundu.

Nazlı, burada yaptığı açıklamada, Kütahya'da gençlik ve spor yatırımları konusunda en çok yatırım alan iller arasında olduğuna işaret ederek, iktidarları döneminde gençlere büyük önem verildiğini söyledi.

Yeni yaptırılan Gençlik Merkezi'nin kentin ihtiyacına cevap vereceğini ifade eden Nazlı, şunları kaydetti:

"Kütahya Gençlik Merkezi, 4 bin 100 metrekare alana inşa edilmiş, bünyesinde müzik odaları, halk oyunları salonları, zeka oyunları salonları, bilgisayar odaları, derslikler, kütüphane, proje odası, çok amaçlı spor salonu, kafeterya ve mescit bulunduran son derece modern bir tesis olarak Kütahyalı gençlerimizin hizmetine sunuldu. Burada çeşitli kurslar ve etkinliklerle gençlerin eğitsel, sosyal , kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarının ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirilmesine imkan verecek. Merkezimiz yeni binasında son derece modern olanaklarıyla gençlerimizi beklemektedir."

Nazlı, yeni spor salonu inşaatında da incelemelerde bulunarak, mevcut spor salonunun artık kentin ihtiyacını karşılamadığını, bu kapsamda son teknolojiye göre 2 bin 500 kişilik spor salonu yaptırıldığını bildirdi.

2 bin 500 kişilik spor salonunun çok yakında hizmete gireceğini anlatan Nazlı, "Burası Kütahya'mızın spor salonu ihtiyacını büyük ölçüde karşılamasını bekliyoruz. İlimizde yapılacak bir çok salon müsabakasına ev sahipliği yapacak olan tesis, sporcularımızın ve sporsever vatandaşlarımız için son derece önemli bir yatırım oldu. Yeni spor salonumuz son teknolojiye göre donatıldı" diye konuştu.

Yapılan incelemeler sırasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen ve Gençlik Merkezi Müdürü Ercan Şirin, yapılan çalışmalar hakkında Nazlı'yı bilgilendirdi.