Kütahya TKDK'ya 20 milyon liralık 111 proje sunuldu

Kütahya TKDK'ya 20 milyon liralık 111 proje sunuldu
Kütahya TKDK'ya 20 milyon liralık 111 proje sunuldu
KÜTAHYA (AA) - Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kütahya İl Koordinatörlüğü'ne, Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı çerçevesinde çıkmış...

KÜTAHYA (AA) - Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kütahya İl Koordinatörlüğü'ne, Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı çerçevesinde çıkmış olduğu 13. çağrı ilanı kapsamında 20 milyon lira tutarında, 111 adet proje teslim edildi.

İl Koordinatörü İhsan Kaymak, yaptığı açıklamada, teslim edilen 111 adet projenin yatırım tutarının 20 milyon 173 bin 756 lira olduğunu bildirdi.

Bu miktara talep edilen hibenin ise 9 milyon 359 bin 912 lira olduğunu belirten Kaymak, şunları kaydetti:

"Kütahya ilinin kalkınmasına hız verecek projelerin dağılımları ise 4 süt işleme tesisi, 6 süt toplama merkezi, bir kanatlı eti işleme tesisi, bir yerel ürün işleme tesisi, 3 kırsal turizm tesisi ve 96 da tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği tesisi olarak gerçekleşti. Kütahya'ya 2014 yılı içerisinde 344 proje kazandırdık. Bu projelerin yatırım tutarı yaklaşık 47 milyon lira, verilen hibe tutarı ise yaklaşık 26 milyon lira oldu. Önümüzdeki dönemde IPARD 2 fonlarının da kullanımı ile Kütahya iline başta süt ve et üretimi, kırsal turizm ve süt-et işleme tesisleri ile ilgili daha fazla yatırım çekmeyi planlıyoruz. Kütahya tarım ve turizm alanında  bir cazibe merkezi haline gelecektir."

 

 


  ETİKETLER:

  Turizm

  ,

  Yatırım

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  lira