Kütahya Valiliği:

Kütahya Valiliği:
Kütahya Valiliği:
- "Bazı yayın organlarında 'Kütahya Valiliği'nden Başbakan mitingine araç talimatı' başlığıyla çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor"

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Valiliği, bazı yayın organlarında "Kütahya Valiliği'nden Başbakan mitingine araç talimatı" başlığıyla çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Kütahya Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 14 Mayıs'ta bazı yayın organlarında "Kütahya Valiliğinden Başbakan mitingine araç talimatı" konulu haberlerin yayınlandığı görüldüğü, söz konusu yazının önlem alınması için gönderildiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü ilimize yapacakları ziyaret programı nedeniyle Valiliğimizce Karayolları 145. Şube Şefliğine, karayolları yol güzergahlarında yapım ve onarımı devam eden yerlerin tespitinin yapılarak gerekli işlem ve işaretlemelerin tamamlanmasını, ayrıca hava şartlarına bağlı olarak yol güzergahının açık tutulmasını sağlayacak tüm araçların hazır bulundurulmasını, aynı gün için 4 kişilik bir ekip oluşturularak, isim-soyad, telefon , unvanları ve kimlik fotokopilerinin Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğünün faksına acilen gönderilmesini içeren bir yazı gönderilmiştir. Ancak, 14 Mayıs 2015 tarihinde bazı yayın organlarında 'Kütahya Valiliğinden Başbakan mitingine araç talimatı' konulu haberlerin yayınlandığı görülmüştür. Medyada çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yukarıda açıklandığı üzere metin, Başbakanımızın ilimizi ziyareti nedeniyle alınacak önlemleri kapsamaktadır."