Kütahya'da "12 ayda 12 ülke, 52 haftada 52 fotoğraf" sergisi izlenime sunuldu

Kütahya'da "12 ayda 12 ülke, 52 haftada 52 fotoğraf" sergisi izlenime sunuldu
Kütahya'da "12 ayda 12 ülke, 52 haftada 52 fotoğraf" sergisi izlenime sunuldu
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Mevlana Araştırma Kültür Sanat Derneği (KÜMAKSAD) ve Aydınlar Ocağı Derneği, Ermenilerin yapmış olduğu katliamı anlatmak için...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Mevlana Araştırma Kültür Sanat Derneği (KÜMAKSAD) ve Aydınlar Ocağı Derneği, Ermenilerin yapmış olduğu katliamı anlatmak için "12 Ayda 12 Ülke , 52 Haftada 52 Fotoğraf" sergisi açtı.

Kütahya Belediyesi eski Kültür Sarayı'nda açılışı yapılan sergi hakkında AA muhabirine açıklamada bulunan Kütahya Mevlana Araştırma Kültür Sanat Derneği Başkanı Rıza Tekin Uğurel, sergi ile Ermeni soykırımını anlatmayı amaçladıklarını söyledi.

Türklerin, ermeni soykırımı yaptığı yönündeki iddiaların 100 yıldır devam ettiğini, bu iddiaların aslının olmadığını ispat etmek için belgeli fotoğraf sergisi açtıklarını ifade eden Uğurel, şöyle konuştu:

" Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve Osmanlı'nın aslında soykırım yapmadığı, bütün tarihi belgelerin Türkler lehine olduğunu, asıl katliama uğrayanların Müslümanlar ve Türk insanının olduğunu belgelemek için sergi açtık. Bunu dünya kamuoyuna duyurmak ve uluslararası platformlarda bu belgeleri ortaya sermek istedik. Türkiye'deki sergilerden sonra Azerbaycan'da ve Avrupa ülkelerinde de sergi açacağız."

Serginin bir amacının da yapılan katliamları unutturmamak olduğunu belirten Uğurel, serginin 9 Şubat'a kadar açık kalacağını da sözlerine ekledi.