Kütahya'da 12 yaşındaki çocuğun öldürülmesi

Kütahya'da 12 yaşındaki çocuğun öldürülmesi
Kütahya'da 12 yaşındaki çocuğun öldürülmesi
- Simav ilçesinde ormanlık alanda cesedi bulunan çocuğun cenazesi defnedildi - Cinayetin işlendiği ormanlık alana getirilen katil zanlıları, ifade verdi

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Simav ilçesinde, ormanlık alanda öldürülmüş bulunan 12 yaşındaki Halil Bulut'un cenazesi toprağa verildi.

Eğriler Köyü Camisi'nde İlçe Müftü Vekili Kadir Ünal tarafından kıldırılan cenaze namazına, Halil Bulut'un ailesi, yakınları ile öğrenim gördüğü Naşa Ortaokulundan idareci, öğretmen ve öğrenciler, Simav Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze daha sonra köy mezarlığında defnedildi.

Olay sonrası gözaltına alınan ve cinayeti itiraf ettiği öğrenilen katil zanlıları H.K. (16), A.K. (15) ve T.K. (12) ise Eğriler köyüne getirildi. Zanlılar, avukat gözetiminde ifade verdi.

Simav ilçesinde 20 Kasım'da kaybolan Halil Bulut'un bulunması için jandarma ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından çalışma yürütülmüştü. Ekipler, Bulut'u Eğriler köyü yakınındaki ormanlık alanda el ve ayakları bağlanmış, boğazı kesilmiş ve başı taşla ezilerek öldürülmüş halde bulmuştu. Jandarma ekipleri, H.K, A.K. ve T.K'yı gözaltına almıştı.