Kütahya'da 6 ayda 2 bin 824 kişiye eğitim verildi

Kütahya'da 6 ayda 2 bin 824 kişiye eğitim verildi
Kütahya'da 6 ayda 2 bin 824 kişiye eğitim verildi
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün, 2015 yılının ilk yarısında, toplumsal reflekslerin güçlendirilmesi amacıyla 49...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün, 2015 yılının ilk yarısında, toplumsal reflekslerin güçlendirilmesi amacıyla 49 farklı konuda 2 bin 824 kişiye eğitim verdiği bildirildi.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, aile kurumunu güçlendirmek adına arz odaklı aile eğitim programlarının sunulduğu belirtildi.

Söz konusu eğitimlerin müdürlük bünyesindeki eğitim ve danışmanlık birimi meslek elemanları tarafından verildiği kaydedilen açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Aile eğitim programı kapsamında 35 eğitimle bin 224 kişiye, evlilik öncesi eğitim programı kapsamında 5 eğitimle 717 kişiye, farklı kurum ve kuruluşların talepleri üzerine yapılan konferanslar ve panellerle 465 kişiye ulaşıldı. Bunun yanı sıra Dünya Kadınlar Günü ve Aile Haftası'nda da çeşitli etkinlikler düzenlenerek kadın ve ailelere ulaşılmıştır. Ayrıca, üç ilçemizde de kamu kurum ve kuruluşu yöneticilerine Çocuk Koruma Kanunu kapsamında çocuk istismarı konularında eğitimler verildi."


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  8 Mart

  ,

  Kamu

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal

  ,

  kurum

  ,

  koruma

  ,

  evlilik

  ,

  2015