Kütahya'da AK Parti'den kongre açıklaması

Kütahya'da AK Parti'den kongre açıklaması
Kütahya'da AK Parti'den kongre açıklaması
KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, 12 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan 5. Olağan Büyük Kongre'ye teşkilat...

KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, 12 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan 5. Olağan Büyük Kongre'ye teşkilat olarak hazır olduklarını bildirdi.

Çetinbaş, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, 14 yılın içerisinde kritik yıllar, kritik günler, kritik zamanlar geçirildiği ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bu kritik eşiklerin her biri vakarla, sağduyuyla, tecrübe ve birikimle, sağlam prensiplerle ve milletimizin desteği ile aşıldı. Kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan 'ın 2002 seçimlerine sokulmamasından başlayan ve sonrasında AK Parti'yi siyasetin karanlık dehlizlerinde bırakmayı hedef alan tüm senaryolar zaman içinde birer birer çöktü. AK Parti ve AK Parti kadroları bu zaman diliminde yaşanan her bir olaydan güçlenerek çıkmakla kalmadı, milletimizle olan bağını daha da sıkılaştırdı. Geçen 13 yılda demokrasi, özgüven ve kalkınmada atılan dev adımlar, çekilen her zorluğun, yaşanan her sıkıntının, darboğaz gibi görülen her geçidin, sabırla ve azimle aşılmasının bir semeresi olarak ülkemizin kazanımlarına eklendi. Bütün bunlar olurken AK Parti'nin dayandığı en büyük güç ise sarsılmaz birliği, milletin duyduğu itimat ve kurulduğu ilk günden itibaren kurucu değerlerine olan sadakatidir."

AK Parti'nin 1 Kasım'da yapılacak seçimlerde yeniden tek başına iktidar olacağını savunan Çetinbaş, şöyle devam etti:

"Partimiz, ülkemizi hükümetsiz bırakmamak adına yine yapıcı bir siyaset anlayışı ortaya koymuştur. Türkiye 'nin siyasi irade ve hükümet iradesi boşluğuna düşeceğini hesap edenler ekonomik, siyasi istikrarsızlıkla birlikte, milli birlik ve kardeşlik sürecini de terörle sabote ederek, milletimizi kazanımları ve hedeflerinden uzaklaştırmamaya teşebbüs ettiler. AK Parti birikimi, ülkemizi ve insanımızı tecrübesi ve ortak aklıyla birlikte kurulan bu oyunlardan uzaklaştırmayı başarmıştır. Hedefimiz anayasamızın hükümleri çerçevesinde gittiğimiz 1 Kasım seçimlerine ülkemize yeniden tek başına iktidar olma imkanı sunmaktadır. Yeniden tek başına iktidar, milletimizin gelecek ümidini yeşertecek, hedeflerimize güçlü adımlarla ulaşmamızı sağlayacaktır." 

Çetinbaş, kongre sürecinin 1 Eylül başladığına işaret ederek, "Bu kongremiz, milletimizin Yeni Türkiye yolculuğuna devam etmesinin kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, 1 Kasım'da tek başına iktidarın ve ülkemizin hedeflerine ulaşmasının kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, kardeşliğimize halel getirmeye çalışanlara karşı milli iradenin güçlü sesinin kaynağı olacaktır. Birliğimizle, hedeflerimizle yeni Türkiye yolculuğunun devam edeceği ve milletle olan sözleşmemizi parti olarak yeniden tazeleyeceğimiz 5. Olağan Büyük Kongremizin milletimize, ülkemize, siyasi hayatımıza ve demokrasimize hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.

Toplantıya, AK Parti Kütahya milletvekilleri Mustafa Şükrü Nazlı, İshak Gazel ve Vural Kavuncu, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz ve AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Özgevrek  katıldı.