Kütahya'da "battı çıktı" projesi

Kütahya'da "battı çıktı" projesi
Kütahya'da "battı çıktı" projesi
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da kent içi trafiği rahatlatmak amacıyla "battı çıktı" projesinin inşasına başlandı.Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu,...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da kent içi trafiği rahatlatmak amacıyla "battı çıktı" projesinin inşasına başlandı.

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kütahya'nın her geçen gün büyüyen ve gelişen bir kent olduğuna işaret ederek, bu durumun da beraberinde aşırı trafik yoğunluğu meydana getirdiğini söyledi.

Saraçoğlu, kentteki trafiği rahatlatmak adına bir dizi projeyi hayata geçirmek için çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Kütahya'da yaptığımız çalışmaları en az 50 yıllık olarak planlıyoruz. Kent içi ulaşımda trafik yoğunluğunu ve otopark sıkıntılarını çözmek için bir dizi çalışmalar yapıyoruz. Vizyon projelerimiz arasında olan battı çıktı projemizin inşaatına başladık. Menderes Kavşağı'nda yapılacak olan battı çıktı projesiyle trafiği rahatlatmayı hedefliyoruz. Araçlar battı çıktıya Menderes Caddesi'nden girecekler Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndan çıkacaklar. Bunun yanı sıra kentteki otopark sıkıntısını çözmek amacıyla da Zafer Meydanı'na yeraltı otoparkı inşaatına başladık."

Saraçoğlu, battı çıktı projesinin maliyetinin 8 milyon lira olduğunu ve 135 günde bitirilmesinin hedeflendiğini sözlerine ekledi.