Kütahya'da, "Biçerdöver Kontrolörü ve Operatörlüğü Kursu"

Kütahya'da, "Biçerdöver Kontrolörü ve Operatörlüğü Kursu"
Kütahya'da, "Biçerdöver Kontrolörü ve Operatörlüğü Kursu"
KÜTAHYA (AA) - Altıntaş ilçesinde, "Biçerdöver Kontrolörü ve Operatörlüğü Kursu"nu tamamlayan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi.İlçe Gıda...

KÜTAHYA (AA) - Altıntaş ilçesinde, "Biçerdöver Kontrolörü ve Operatörlüğü Kursu"nu tamamlayan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğündeki törende konuşan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ender Muhammed Gümüş, çiftçilerin büyük emek, zaman ve masrafla üretmiş oldukları ürünlerin biçerdöverlerle yapılan hasatta meydana gelebilecek dane ve sap kayıplarını en alt seviyede tutmak amacıyla hizmet içi eğitim düzenlediklerini belirtti.

Tarımsal üretimin yoğun olduğu ilçede açılan kursun ilgi gördüğünü dile getiren Gümüş, "Adaylara, hasatta kullanılan biçerdöverlerin tanıtımı, kullanımı, ünite ayarlarının ne şekilde yapılacağı gibi konularda eğitimler verildi. Bunun yanı sıra, dane kayıplarını minimum seviyeye düşürme yöntemleri, motor ve motor üzerinde kullanılan sistemler, hububat, nohut ve mısır hasadında biçim teknikleri gibi konularda da 78 saatlik teorik ve uygulamalı eğitim verildi. 13 gün süreyle devam eden kursun sonunda yapılan yazılı ve uygulamalı imtihan neticesinde başarılı olan kursiyerler, sertifika almaya hak kazandı" dedi.

Gümüş, düzenlenen kursların sonunda müdürlük bünyesinde görev yapan 6'sı bayan 26 personelin 'Biçerdöver Kontrolörü',  ilçeden de 12 çiftçinin 'Biçerdöver Operatörü' sertifikası almaya hak kazandığını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Mısır

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  gümüş

  ,

  hizmet