Kütahya'da çiftçilere tohum ve fidan dağıtımı yapıldı

Kütahya'da çiftçilere tohum ve fidan dağıtımı yapıldı
Kütahya'da çiftçilere tohum ve fidan dağıtımı yapıldı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi işbirliğiyle çiftçilere tohum, fidan ve fide dağıtımı...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi işbirliğiyle çiftçilere tohum, fidan ve fide dağıtımı gerçekleştirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bahçesindeki dağıtım töreninde konuşan Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, göreve başladığından beri buna benzer 3-4 program düzenlendiğini hatırlattı.

Buna benzer projelerin sonuçlarını görmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

"Özellikle çiftçimizin söylediği, 'tarımdan yeteri kadar gelir elde edemiyoruz' sözünün önüne geçmek için devletimiz tarafından, hükümetimiz tarafından, yerelde bizim tarafımızdan yapılan yardımları ve destekleri sizlerle paylaşma imkanına kavuşmuş oluyoruz. Bu yıl özellikle ceviz dışındaki fiğ, kabak çekirdeği, örtü altı tarımı ile ilgili verilen destekler, çilek fidesi gibi destekleri sizlere vereceğiz. Sadece cevizi sonbahara bıraktık. Geriye kalanların tamamını vereceğiz. Tarıma öncelikle ağırlık vermek istiyoruz."

Yılmaz, bu yıl içerisinde sadece İl Özel İdaresi tarafından çiftçilere ayrılan paranın bir milyon lira olduğunu ve bunun içerisinde diğer kurum ve kalemlerin olmadığını sözlerine ekledi.

Dağıtım törenine, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhittin Şahin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü İhsan Kaymak, Ziraat  Odası Başkanı Ömer Demirtaş, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  gıda

  ,

  lira

  ,

  kurum

  ,

  gümüş