Kütahya'da damızlık koç dağıtımı töreni

Kütahya'da damızlık koç dağıtımı töreni
Kütahya'da damızlık koç dağıtımı töreni
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Aslanapa ilçesinde 15 üreticiye 30 adet damızlık koç dağıtımı...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Aslanapa ilçesinde 15 üreticiye 30 adet damızlık koç dağıtımı yapıldı.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende konuşan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ender Muhammed Gümüş, hayvancılığı geliştirmek adına uygulanan proje ile üreticilere destek olunduğunu belirtti.

Tarımda her konuda çiftçiye destek verildiğini ifade eden Gümüş, "Projede damızlık değeri yüksek pırlak koçlar ile pırlak ırkı koyunlarda et ve süt verimi yüksek pırlak ırkı koyun sürüleri elde edilmesi, sonuç olarak Kütahya ekonomisi ve hayvancılığını geliştirilmesi hedeflenmektedir" dedi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personeli Veteriner Hekim Şerif Sarı da üreticilere proje hakkında bilgi verdi.

Törene, Kaymakam Semih Altaş, Belediye Başkanı Asaf Akar, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bahattin Atakan, çiftçiler, projeye iştirak eden üreticiler ile teknik personel katıldı.