Kütahya'da emekliler için ucuz konut girişimi

Kütahya'da emekliler için ucuz konut girişimi
Kütahya'da emekliler için ucuz konut girişimi
KÜTAHYA (AA) - Türkiye Emekliler Derneği Kütahya Şube Başkanı İlhan Bintez, Kütahya'da emeklilerin ev sahibi olabilmeleri için girişimlerde...

KÜTAHYA (AA) -  Türkiye Emekliler Derneği Kütahya Şube Başkanı İlhan Bintez, Kütahya'da emeklilerin ev sahibi olabilmeleri için girişimlerde bulunduklarını bildirdi.

Bintez, dernek binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Kütahya Valiliği kanalıyla Toplu Konut İdaresi Başkanlığına (TOKİ), Kütahya'da emeklilerin düşük taksitlerle ev sahibi olabilmeleri için çalışma başlatılması yönünde başvuruda bulunduklarını söyledi.

Dernek olarak konut sahibi olamamış üyelerin konut sahibi olması için başlattığı çalışmalara hız verdiğini ifade eden Bintez, şunları kaydetti:

"TOKİ'ye gönderdiğimiz yazının cevabına istinaden bizde alan veya arsa belirlenmesi için belediye başkanlığımıza müracaat ettik. Gelen yazıda, 'Taleplerin toplanmasında ve daha sonra gerçekleştirilecek ve işlemler için valiliğin, belediyenin taahhüdü gerekmektedir' ifadesi yer almaktadır. Yine aynı yazıda 'Taahhüt verilmesi halinde önerilen alan-arsa üzerinde konut projesi yapılması idaremiz tarafından değerlendirilecektir' denilmektedir. Bu yazışmalar sonunda durumu belediye başkanlığımıza iletilmiş olup sonucu beklemekteyiz. Belediyemiz ve sayın başkanımızın dar gelirli emeklimizin bir an önce ev sahibi olması için gerekli çalışmayı yapacağından tereddüdümüz bulunmaktadır."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Belediye

  ,

  Konut

  ,

  Arsa

  ,