Kütahya'da engelliler için eğlence düzenlendi

Kütahya'da engelliler için eğlence düzenlendi
Kütahya'da engelliler için eğlence düzenlendi
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da düzenlenen "Engelleri Kaldıralım" programında, engelliler gönüllerince eğlendi.Dünya Engelliler Günü Kütahya'da çeşitli...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da düzenlenen "Engelleri Kaldıralım" programında, engelliler gönüllerince eğlendi.

Dünya Engelliler Günü Kütahya'da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bazı engelli sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenen etkinlikler kapsamında, Dumlupınar Spor Salonu'ndaki konsere katılan engelli vatandaşlar burada aileleriyle beraber dans edip eğlendiler.

Sakatlar Derneği Kütahya Şube Başkanı Hatice Yakar, burada yaptığı konuşmada, engellilerin her zaman hatırlanması gerektiğini söyledi.

Engellilerin hayatlarının kolaylaştırılması için çalışmalar yapılması gerektiğini belirten Yakar, "Engelli insanlar toplumun önemli bir gerçeğidir. Onları belli haftalarda günlerde değil, her zaman hatırlamalıyız. Engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri hep birlikte aşmalıyız" dedi.

Görme Engelliler Orkestrası, etkinliğe katılan engelli vatandaşlara seslendirdikleri şarkılarıyla eğlenceli anlar yaşattı. Programda ayrıca işitme engellilere yönelikte şarkılar seslendirildi.

Programın sonunda TEMA ve Çevrecilik Topluluğu, Kütahya Müzisyenler Topluluğu ve Üniversiteli Gönüllüler temsilcilerine programa katılan AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Sakatlar Derneği Başkanı Hatice Yakar ve İl Dernekler Müdürü Mehmet Çelik tarafından hediye takdim edildi.