Kütahya'da engelliler okulunun duvarlarını çizgi film karakterleriyle süslediler

Kütahya'da engelliler okulunun duvarlarını çizgi film karakterleriyle süslediler
Kütahya'da engelliler okulunun duvarlarını çizgi film karakterleriyle süslediler
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da bir grup üniversite öğrencisi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla kentte bulunan Çinikent Özel Eğitim İlk ve...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da bir grup üniversite öğrencisi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla kentte bulunan Çinikent Özel Eğitim İlk ve Ortaokulunun duvarlarını boyayıp çizgi film karakterleriyle süsledi.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Engelsiz Hayat Topluluğu ve Kütahya Gönüllüler Topluluğunun birlikte düzenlediği etkinliğe katılan üniversite öğrencileri, okulun öğrencileri ile birlikte okul duvarlarını boyayıp çeşitli karakterlerle süsledi.

Etkinlik hakkında grup adına gazetecilere açıklama yapan Eyüp Altun, engelli çocukların eğitim gördüğü okulda gerçekleştirdikleri etkinliğin olumlu yansımaları olduğunu söyledi. 

Kütahya Gönüllüler Topluluğu olarak daha önce de köy okulunda kütüphane oluşturma, boyama yapma ve çevre düzenlemesi gibi birçok etkinliklerde bulunduklarını hatırlatan Altun, "Bu etkinliğimizle yaklaşık 30 öğrenci arkadaşımızla birlikte engelli kardeşlerimizle birlikte olmak istedik. Onlarla vakit geçirip okullarını güzelleştirmek adına bir çalışmamız oldu. Okul duvarlarını boyayıp daha sonra da çizgi film karakterleriyle süsleme yaptık. Çalışma sayesinde hem bizler hem de engelli kardeşlerimiz oldukça güzel vakit geçirdik. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi. 

Altun, etkinlikle okul duvarlarının süslenmesinin yanı sıra "#odahaçocuk" etiketiyle de çocuk işçiliğine karşı tepkilerini de dile getirdiklerini sözlerine ekledi.