Kütahya'da "Gönül Elçileri Projesi"

Kütahya'da "Gönül Elçileri Projesi"
Kütahya'da "Gönül Elçileri Projesi"
KÜTAHYA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ve Türkiye'nin 81 ilinde "Gönül Elçileri Projesi"...

KÜTAHYA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ve Türkiye 'nin 81 ilinde "Gönül Elçileri Projesi" kapsamında, Kütahya'da fidan dikimi gerçekleştirildi.

Kütahya-Eskişehir karayolunun 22. kilometresinde bulunan Porsuk Barajı Ağaçlandırma Sahasında gerçekleştirilen fidan fidan dikimine katılan Vali Şerif Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, ülkemizin yeşillenmesinde, doğanın korunmasında emeği geçen, destek veren herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Kütahya'nın yüzde 53'ünün ormanlarla kaplı olduğunu hatırlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bu ağaçlandırma çalışmalarının hız kesmeden devam etmesi takdire şayan bir çalışmadır. Bütün orman teşkilatımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Daha yeşillendirmemiz gereken başka alanlarımız da vardır. Atıl boş kalan mera dışında ki alanlarında boş kalmaması, buralarında yeşillenmesi, mevcut ormanlarında rehabilite edilip daha verimli orman haline dönüştürülmesi en büyük amacımız, hedefimizdir. Bu yıl ki programın bir özelliği, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ın eşi Emine Erdoğan tarafından yürütülmekte olan gönül elçileri programı kapsamında bu fidan dikimlerinin gerçekleşmesi oldu. Gönül Elçileri Programı, bakıma muhtaç, kimsesiz yetimlerin, yavrularımızın sahiplenilmesi amacıyla, gönül veren, buna destek veren ailelerimizin çocukları alıp, yanlarında yetiştirip, bu ülkeye hayırlı bir evlat olarak yetiştirmek için sarf edilen çalışmadır."

Yılmaz, bu proje kapsamında ilde koruyucu aile sayısı da 6'dan 27'ye yükseldiğini sözlerine ekledi.

Fidan dikim programına, Vali Yılmaz'ın eşi Hilal Yılmaz, Hava Er Eğitim  Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Celal Başoğlu, Kütahya Orman Bölge Müdürü İbrahim Ergüven, daire müdürleri ve davetliler katıldı.