Kütahya'da "Hasta ve Yaşlı Bakımı Refakatçisi Kursu" tamamlandı

Kütahya'da "Hasta ve Yaşlı Bakımı Refakatçisi Kursu" tamamlandı
Kütahya'da "Hasta ve Yaşlı Bakımı Refakatçisi Kursu" tamamlandı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, birliğe bağlı hastanelerde görevli personellere yönelik açmış olduğu "Hasta ve...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, birliğe bağlı hastanelerde görevli personellere yönelik açmış olduğu "Hasta ve Yaşlı Bakımı Refakatçisi Kursu" için sertifika töreni düzenlendi.

Genel Sekreter İsmail Zehir, sekreterlik hizmet binasındaki törende yaptığı konuşmada, hastanelerde görev yapan personellerin kişisel gelişimine katkı sağlamak ve yüksek kalitede hizmet sunmaları için zaman zaman kurslar düzenlediklerini söyledi.

Bu kapsamda "Hasta ve Yaşlı Bakımı Refakatçisi Kursu"nu açtıklarını ve 560 saatten oluşan bir eğitim programının tamamlandığını dile getiren Zehir, şöyle konuştu:

"İnsana verilen değer, en önemli değerdir. Çünkü her şey insanların mutluluğu içindir. Sağlıkta yapılan çalışmalar da bakanlığımızın öncülüğünde öncelikle insana odaklıdır. Toplum olarak da bizim çok güzel ahlak ve manevi değerlerimiz var. Yaşlılarımıza bakmak, hastalara yardımcı olmak inancımız gereğidir. Ülkemizde yaşam süresi gittikçe uzamakta olup yaşlanmak doğal olmakla beraber yaşlı nüfusumuzda hızla artmaktadır. Bakanlığımız ve bize verilen görevler içinde yaşlılarımızı ve hastalarımızın daha rahat ve huzurlu bir yaşam sürdürmeleri için gerekli her türlü çalışmaları yapmaktayız. Bu kurs da, atılan güzel adımlardan birdir. Yaklaşık 5 ay gibi uzun bir süre devam eden kurs ile arkadaşlarımız eğitimlerini en iyi şekilde almışlardır. Artık bilinçli olarak hastanelerimizde ihtiyaç duyulan hastalarımıza ve yaşlılarımıza refakat edeceklerdir."

Daha sonra kursa katılarak sertifika almaya hak kazanan 18 personele Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları verildi.

Törene, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Davut Ezen, Tıbbı Hizmetler Başkanı Sabahattin Altıntaş, İdari Hizmetler Başkanı Mesut Karaca, Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürü Yusuf Kargılı katıldı.