Kütahya'da İl Uyuşturucu Koordinasyon Toplantısı

Kütahya'da İl Uyuşturucu Koordinasyon Toplantısı
Kütahya'da İl Uyuşturucu Koordinasyon Toplantısı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Şerif Yılmaz başkanlığında yapıldı.İl Özel İdaresi Toplantı salonunda...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Şerif Yılmaz başkanlığında yapıldı.

İl Özel İdaresi Toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Yılmaz, konunun ülke geneli ve Kütahya'da koordinasyonla çözülmesi gerektiği yönünde Başbakanlığın yayınladığı bir genelge olduğunu anımsattı.

Bu genelge doğrultusunda koordinasyon kurulunu oluşturduklarını ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:

"Koordinasyon kurulunun İllerde ve işlemlerin yürütülmesiyle ilgili, alınacak olan tedbirler ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili tüm kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşlarıyla yapacağımız toplantılar doğrultusunda, yapılacak çalışmaların tespit edilmesi ve hayata geçirilmesi yönünde olacak. Uyuşturucu konusu, burada sadece bir kuruma Halk Sağlığı Kurumuna, Emniyet Müdürlüğüne veya Jandarma Komutanlığına tevdi edilecek kadar basit bir konu değil. Konu tüm herkesi ilgilendiren bir konu, o nedenle çözümünde de herkesin daha fazla hassas olması gerekir. O nedenle de bizim tüm tarafları ile düşünüp, il bazında ve ülke bazında yapılması gereken çalışmaları tahmin ediyorum. Çok fazla süre kalmadan bir eylem planı hazırlanması gerekmektedir. Bununla ilgili tespit edilecek olan stratejiyle ilgili çalışmalar, bunlar tespit edildikten sonra da il bazında uygulayıcılar olarak da bizlerin burada eksiksiz olarak uygulanması yönünde yapılacak çalışmalarımız olacak.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Mete Buhara ve koordinasyon kurulu üyeleri katıldı.