Kütahya'da ilaçlama uyarısı

Kütahya'da ilaçlama uyarısı
Kütahya'da ilaçlama uyarısı
KÜTAHYA (AA) - TCDD 7. Bölge Müdürlüğü, yabancı otlarla mücadele kapsamında demiryolu hatlarının bulunduğu mevkilerde kimyasal ilaçlama yapacağını...

KÜTAHYA (AA) - TCDD 7. Bölge Müdürlüğü, yabancı otlarla mücadele kapsamında demiryolu hatlarının bulunduğu mevkilerde kimyasal ilaçlama yapacağını duyurdu.

Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yabancı otlarla mücadelede kullanılan ilaçların insan ve hayvan sağlığını olumsuz etkileyebileceği belirtildi.

Demiryolları ve sınırları dahilindeki arazilerde vatandaşların dikkatli olmaları ve ilaçlama tarihinden sonra 10 gün süre ile hayvanlarını otlatmamaları ve ot toplamamaları yönünde ikazda bulunulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"21 Nisan günü Kütahya-Seyitömer hattındaki Azot-Seyitömer hattı ile Seyitömer İstasyon sahası ilaçlama gerçekleştirilecek. 22 Nisan'da ise Eskişehir-Konya hattındaki Sabuncupınar İstasyon sahası ilaçlanacak. İlaçlama yapım tarihiden itibaren 10 gün süre ile bu mevkilerde hayvan otlatılmamalı ve ot toplanılmamalıdır."


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  tcdd

  ,

  kimyasal