Kütahya'da İlçe Nüfus Müdürlerine hizmet içi eğitim

Kütahya'da İlçe Nüfus Müdürlerine hizmet içi eğitim
Kütahya'da İlçe Nüfus Müdürlerine hizmet içi eğitim
KÜTAHYA (AA) - Kütahya İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, ilçelerde görev yapan nüfus müdürlerine yönelik hizmet içi eğitim düzenledi.Kütahya...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, ilçelerde görev yapan nüfus müdürlerine yönelik hizmet içi eğitim düzenledi.

Kütahya Belediyesi sosyal tesislerinde, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Süleyman Kara başkanlığındaki eğitime 13 ilçenin nüfus müdürleri ve 2 şefin katılımıyla yapıldı.      

Kara, Nüfus ve vatandaşlık hizmetlerinin mahiyeti, önemi ve tarihsel gelişimi, MERNİS, T.C. kimlik no, kimlik paylaşım sistemi, adres kayıt sistemi, vatandaşlık projesi, mekansal adres kayıt sistemi projeleri, mavi kart, NVİ etkileşimli çağrı merkezi konularında sunum yaptı.

Nüfus hizmetlerinin uygulanması konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan eğitimlerde İlçe Nüfus Müdürlüklerinin 2015 yılı faaliyetleri de gözden geçirildi.

Eğitim sonunda, Simav İlçe Nüfus Müdürlüğünde şef olarak görev yapan Vedat Yazağaç'ın Afyonkarahisar'a bağlı Kızılören İlçe Nüfus Müdürlüğüne atanmasından dolayı plaket ve teşekkür belgesi verildi.