Kütahya'da "İşim Artık Engelim Değil Projesi"

Kütahya'da "İşim Artık Engelim Değil Projesi"
Kütahya'da "İşim Artık Engelim Değil Projesi"
KÜTAHYA (AA) -  Türkiye Beyazay Derneği Kütahya Şubesinin İş ve Çalışma Kurumu (İŞKUR) Kütahya İl Müdürlüğü ile birlikte hazırladığı "İşim Artık...

KÜTAHYA (AA) -   Türkiye Beyazay Derneği Kütahya Şubesinin İş ve Çalışma Kurumu (İŞKUR) Kütahya İl Müdürlüğü ile birlikte hazırladığı "İşim Artık Engelim Değil Projesi" hayata geçirilerek Dikiş Makinesi Kursu açıldı.

Dernek hizmet binasındaki açılışta konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, engelliler yararına yapılacak çalışmalara belediye olarak her zaman destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

Proje ile engellilerin evlerinden çıkarak hayata dahil olduklarını belirten Saraçoğlu, şöyle konuştu:

"Kütahya Belediyesi olarak elimizden gelen bütün gayreti ve çabayı sizin adınıza sarf ediyoruz. Engelli kardeşlerimizin evden çıkarak onlarında üretime katkıda bulunacağını düşünüyorum. Sizlerin hayatlarınızı, bir parça kolaylaştırabilmek için projeler üretmekteyiz. Sizler için hayatın sadece bir parçasın da değil, doğal akışı içinde destek sağlama hedefimiz var."

Açılışa, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, Beyazay Derneği Başkanı Halil Bilgiç ve kursiyerler katıldı.