Kütahya'da "Kaymakamlar Toplantısı" yapıldı

Kütahya'da "Kaymakamlar Toplantısı" yapıldı
Kütahya'da "Kaymakamlar Toplantısı" yapıldı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, aylık olağan kaymakamlar toplantısı yapıldı.İl Özel İdaresindeki toplantıda konuşan Vali Şerif Yılmaz,...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, aylık olağan kaymakamlar toplantısı yapıldı.

İl Özel İdaresindeki toplantıda konuşan Vali Şerif Yılmaz, kaymakamlardan, ilçelere yapılan yatırım ve işlerin sıkı takip edilmesini ve  yatırımların belirlenen sürelerde bitmesi için denetimlerin artırılmasını istedi. 

Yaklaşan Ramazan bayramı ve orman yangınları konusunda da uyarılarda bulunan Yılmaz, "Yaz mevsimiyle birlikte anız ve orman yangını tehlikesi de başladı. Buna dair her türlü önlemin alınması gerekiyor. Su tankları olası bir yangın ihtimaline karşı her an aktif olmalıdır. Olası bir yangın durumunda gece gündüz demeden beni bilgilendirin. Yaz aylarında vatandaşları bekleyen tek tehlike orman ve anız yangınları değil. Boğulma ve kayıp olaylarına da dikkat etmemiz gerekiyor. Can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi için göl, baraj, gölet ve akarsulardaki boğulma, kayıp vakaları ile karşılaşılabilecek benzeri alanlarda alınan tedbirler sıklaştırılmalıdır" diye konuştu.

Yılmaz, bayram dolayısıyla yaşanması muhtemel hırsızlık olayları ile ilgili de yetkili birimlerin vatandaşları uyarmasını istedi. 

Toplantıya Vali Yardımcıları ile Kaymakamlar katıldı.