Kütahya'da 'Kış Tedbirleri" toplantısı

Kütahya'da 'Kış Tedbirleri" toplantısı
Kütahya'da 'Kış Tedbirleri" toplantısı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da düzenlenen toplantıda, yaklaşan kış mevsimi nedeniyle alınacak tedbirler görüşüldü.Vali Şerif Yılmaz, İl Özel İdaresindeki...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da düzenlenen toplantıda, yaklaşan kış mevsimi nedeniyle alınacak tedbirler görüşüldü.

Vali Şerif Yılmaz, İl Özel İdaresindeki toplantıda yaptığı konuşmada, kış mevsiminde aksama ve herhangi bir problem yaşanmaması ve vatandaşın kışı rahat bir şekilde geçirmesi için tüm kurum ve kuruluşların işbirliği içerisinde çalışması gerektiğini söyledi.

Geçen yıl çok yoğun bir kış geçirildiğini hatırlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Özellikle kar en fazla bizim bölgemize yağdı. Buna  rağmen geçen yılki karla mücadelede başarılı olduk. Herhangi bir aksaklığa meydan vermeden çok şükür üstesinden geldik. Karın yağdığı ilk gün insanlarımız kapısının önünün temizlenmesini istiyor. Bu mümkün değil, doğal olarak da, fiziki olarak da, teknik olarak da mümkün değil. Ama bir plan dahilinde geçen yıldaki tecrübelerle beraber bu yıl yapacağımız çalışmaları tekrar gözden geçirelim. Alınması gereken tedbirleri zamanında alırsak herhangi bir aksaklık yaşamayız. İnşallah kış ayını herhangi bir sorun olmadan özellikle karla mücadelede çalışmalarımızı tüm kurumlarla işbirliği içerisinde gerçekleştirelim." 

Yılmaz, geçen yıla göre il genelinde karla mücadeleyle ilgili ekipman sayısının artırıldığını belirterek, "Karayolları müteahhit marifetiyle çalışmalarına devam edecek. Diğer kurum ve kuruluşlarımız da geçen yıl yine aldığımız karar çerçevesinde özellikle yolda kalan vatandaşlarımıza ulaşma açısından da diğer kurumlar güzel bir işbirliği gerçekleştirdi. İnşallah bu sene de aynı birliktelik ve işbirliğini hep beraber gerçekleştiririz" dedi.

Toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Galip Gültekin, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhittin Şahin, Afyonkarahisar, Bursa ve Eskişehir Valiliklerinden temsilciler ile ilgili kurum yetkilileri katıldı.