Kütahya'da konserler "iptal" edildi

Kütahya'da konserler "iptal" edildi
Kütahya'da konserler "iptal" edildi
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediye Başkan Vekili Galip Gültekin, son günlerde yaşanan terör saldırılarından dolayı, 15-30 Ağustos...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediye Başkan Vekili Galip Gültekin, son günlerde yaşanan terör saldırılarından dolayı, 15-30 Ağustos arasında düzenlenen Çini, Termal, Kültür -Sanat ve Turizm Festivali'nde gerçekleştirilmesi planlanan konserleri iptal ettiklerini bildirdi.

Gültekin, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Siirt'te yaşanan terör saldırısını şiddetle kınadıklarını söyledi. 

Terör saldırılarının askeri, polisi ve vatanı hedef aldığını dile getiren Gültekin, şöyle konuştu:

"Öncelikle ben bu noktada memleketimize kasteden, askerimize ve polisimize saldıran bu şer odaklarının saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Olaylar biraz daha arttı biliyorsunuz. Bu nedenle biz belediye yönetimi olarak yeniden değerlendirme yaptık ve bu festival programı içerisinde özellikle eğlence ve konser planlarını kademeli olarak iptal etmeye başladık. Dün iki tanesini iptal etmiştik, bugün baktık ki negatif gelişmeler devam ediyor. Festival programı içerisinde düzenlenmesi planlanan Mustafa Ceceli, Sinan Güçlü, Grup Sıla ve Fettah Can konserlerini iptal ettik. Eğlence programlarını öncelikle iptal kararı aldık. Festival programımız devam edecek."

Gültekin, iptal edilen konser programları yerine şehitler için Kuran-ı kerim okutularak ve mevlit programları düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.