Kütahya'da KÖYDES değerlendirme toplantısı yapıldı

Kütahya'da KÖYDES değerlendirme toplantısı yapıldı
Kütahya'da KÖYDES değerlendirme toplantısı yapıldı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da Köylerin Altyapısını Destekleme (KÖYDES) programı değerlendirme toplantısı yapıldı.Valilik toplantı salonunda Vali Şerif...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da Köylerin Altyapısını Destekleme (KÖYDES) programı değerlendirme toplantısı yapıldı.

Valilik toplantı salonunda Vali Şerif Yılmaz başkanlığında düzenlenen toplantıda, KÖYDES kapsamında kentte tahsis edilen ödeneğin il ve ilçeler bazında kullandırılması ve değerlendirilmesi konuları ele alındı.

Vali Yılmaz, yaptığı açıklamada KÖYDES projesinin cumhuriyet tarihinin en önemli projelerinden bir tanesinin olduğunu belirterek,   proje kapsamında bu yıl da yol ve içme suyu çalışmalarını öncelikler arasına alacaklarını kaydetti.

Vali Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kırsal kesimin alt yapısının tamamlanması manasında yapılan ve ilimizde de, Türkiye genelinde de özellikle kırsaldaki ihtiyaçların büyük oranda giderildiği, şehir merkezlerindeki olan altyapı standartlarına yaklaşan bir altyapının kırsalda da gerçekleştirildiğini görmekteyiz. İçme suyuyla ilgili bir hususu belirtmekte yarar var, geçen yıl bu konuda fazla serzeniş oldu. İçme suyuyla ilgili mevcut kaynakların yetersiz kaldığı, yeni kaynak ve yeni sondaj yapılması ile ilgili talepler çok fazla geldi. İçme sularında geçen yıl maalesef Türkiye'nin her tarafında yaşandığı gibi ilimizde de kuraklıktan kaynaklanan azalma oldu. O da bu sene inşallah ortadan kalkmış olacak. O nedenle bu sene içme suyuyla ilgili geçen yıl yaşadığımız sıkıntıyı tekrardan yaşayacağımızı tahmin etmiyorum."

Proje çerçevesinde 2005 ve 2014 yılları arası genel ödeneklerin miktarının yaklaşık 82 milyon olduğunu ve bu ödeneğin bin 674 projeye harcandığını kaydeden Yılmaz, bu yıl ise Kütahya'ya yaklaşık 6.5 milyon lira  ödenek tahsis edildiğini, bu ödeneğin de köy yolları, içme suyu ve atık su gibi çalışmalarda kullanılacağını sözlerine ekledi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Uğur Turan, Kaymakamlar, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhittin Şahin ve daire müdürleri katıldı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Daire

  ,

  Köy

  ,

  Proje

  ,

  lira

  ,

  kaynak