Kütahya'da "Kulaç Engel Tanımıyor Projesi"

Kütahya'da "Kulaç Engel Tanımıyor Projesi"
Kütahya'da "Kulaç Engel Tanımıyor Projesi"
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün "Kulaç Engel Tanımıyor Projesi" kapsamında iki engelli yüzücü Mersin'de düzenlenen...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün "Kulaç Engel Tanımıyor Projesi" kapsamında iki engelli yüzücü Mersin 'de düzenlenen yarışmalarda Türkiye birincisi oldu.

Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi Üyesi bedensel engelli Macide Uyar ve Gülay Körükçü, 27-28 Aralık 2014'te Mersin Olimpik Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri yarışmalarına Kütahya'dan katılarak,  altın ve bronz madalya aldı. 

Uyar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk defa bir yarışmaya katıldığını söyledi.

Şampiyonada 3 yarışmaya girdiğini belirten Uyar, şöyle konuştu:

"Yüzmede bu kadar iyi değildim. Bu sene yüzme yarışlarının olacağını öğrendik. Hazırlanıp, Mersin'e yarışlara gittik. 3 yarışa katıldım. 2 birincilik ve bir de ikincilik aldım. Çok mutluyum. Bu başarıyı kendimden beklemiyordum. Antrenörümüz Hatice Kaplan, bana harcadığı emekler için çok teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Kendi azmimle de ve gücümle bunu başardım. Bu ödülleri bütün engelli arkadaşlarım adına aldım ve onlara umut olmak istiyorum."

Körükçü de bir yıldır engelli branşında yarışmak için çalıştığını dile getirdi.


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  Türkiye

  ,

  Mersin

  ,

  spor

  ,

  engelli

  ,

  madalya

  ,

  Aralık