Kütahya'da külliye binasının temeli törenle atıldı

Kütahya'da külliye binasının temeli törenle atıldı
Kütahya'da külliye binasının temeli törenle atıldı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, Anadolu İlim ve Araştırma Sözler Vakfı ile Düzgören Eğitim, Kültür ve Yardım Vakfı işbirliğiyle yapılacak olan külliyenin...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, Anadolu İlim ve Araştırma Sözler Vakfı ile Düzgören Eğitim , Kültür ve Yardım Vakfı işbirliğiyle yapılacak olan külliyenin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Bölcek Mahallesi'nde başlatılan inşaat alanındaki törende konuşan Anadolu İlim ve Araştırma Sözler Vakfı Başkanı Habil Yılmaz, yapılacak olan külliyede çok büyük hizmetlerin yapılacağını söyledi.

Külliyede, üniversite öğrencilerinin barınmasının yanı sıra dini eğitimlerinde verileceğini belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

"Memleketimizin çok büyük ihtiyacı olan genç nesillerin, inançlı bir şekilde memleketine, milletine ve devletine faydalı olarak yetişebilecek bir külliyenin temelini atacağız, inşallah. Vakfımız şu anda 150 öğrencinin ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Bu yapacağımız bina, inşallah hizmetimizin daha da ileriye gitmesine vesile olacaktır.  İnsan yetiştirmek çok önemli. Kaliteli insan yetiştirmek zorundayız. Hem dünyasını hem ahretini bilen, vatan ve milletini seven, vatan ve milleti uğruna fedakarlık yapabilen nesilleri yetiştirmeye vesile olabilmek için böyle bir bina yapıyoruz."

Külliye binasının yapımı için başlangıçta ruhsat problemi yaşadıklarını ve bu problemleri de Kütahya Belediyesinin yol gösterici yardımlarıyla aştıklarını ifade eden Yılmaz, 6 bin metrekare alan üzerine kurulan külliyenin 950 metrekare üzerine bina kurulacak şekilde temelinin atılacağını da sözlerine ekledi.

Törende, AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral da birer konuşma yaparak külliyenin yapımında emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Kurban kesimi ve kurdele kesimi ile temeli atılan külliye binasının temel atma törenine, AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, vakıfların yönetim kurulu üyeleri, davetliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.