Kütahya'da Kurban Bayramı kutlanıyor

Kütahya'da Kurban Bayramı kutlanıyor
Kütahya'da Kurban Bayramı kutlanıyor
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da kent protokolü, Kurban Bayramı nedeniyle Hava Şehitliğini ve Huzurevi sakinlerini ziyaret etti.Protokol üyeleri, Hava...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da kent protokolü, Kurban Bayramı nedeniyle Hava Şehitliğini ve Huzurevi sakinlerini ziyaret etti.

Protokol üyeleri, Hava Şehitliğini ziyaret ederek burada şehit kabirlerine karanfil bıraktı. Burada, din görevlilerince şehitler için Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Daha sonra Huzurevi sakinleri ve Sevgi Evleri'nde kalan çocukları ziyaret eden protokol üyeleri, yaşlı ve çocukların bayramını kutladı. 

Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir milletin geleceğe emin adımlarla yürüyebilmesinin, o milletin şehitlerine, gazilerine ve büyüklerine saygı duymasıyla mümkün olabileceğini ifade ederek şunları söyledi:

"Biz bugün bunun için sizlerleyiz, büyüklerimizle beraberiz. Bu bayramlar özellikle bir araya gelmemizi, kardeşliğimizi, büyük küçük mefhumunu belki bizlere hatırlatıyor. Bayramlar, bizim birbirimize, komşularımıza, devletimize ve milletimize karşı olan sorumluluklarımızı bize hatırlatıyor. Bir nebze olsun kendimizi muhasebe etme imkanı buluyoruz. Ben, tüm arkadaşlarım adına bayramınızı tebrik ediyorum."