Kütahya'da "Lider Çocuk Tarım Kampı"

Kütahya'da "Lider Çocuk Tarım Kampı"
Kütahya'da "Lider Çocuk Tarım Kampı"
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, ilköğretim 4'üncü sınıf öğrencileri için düzenlediği "2. Lider Çocuk Tarım...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, ilköğretim 4'üncü sınıf öğrencileri için düzenlediği "2. Lider Çocuk Tarım Kampı" tamamlandı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ender Muhammed Gümüş, yaptığı açıklamada,  proje  kapsamında öğrencilere, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek olduğunu vurguladı.

Bunun yanı sıra öğrencilere tarımsal faaliyetleri tanıtmak ve sevdirmeği amaçladıklarını belirten Gümüş, şunları kaydetti:

"Lider Çocuk Tarım Kampı'nda doğadan kopuk yetişen günümüz çocuklarına bir dilim ekmeğin, bir bardak sütün, bir sebzenin, bir meyvenin hangi aşamalardan geçerek ve hangi zorluklarla sofralarımıza geldiğini, besi hayvanlarının nasıl yetiştirildiğini, kısacası tüm tarımsal faaliyetleri ve en önemlisi sahip olduğumuz tarım arazilerine ve toprağımıza ne kadar çok önem vererek korumamız gerektiğini anlatmaya çalıştık. Umarım çocuklarımız dört duvar arasından çıkıp ara sırada olsa doğa ile kucaklaştığı bir yaşam tarzı benimserler. Destekleri ve katkıları nedeniyle, tarımsal işletmelerimiz ve özel sektör temsilcileri ile çiftçilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

 


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  Yaşam

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  doğa

  ,

  gıda

  ,

  sektör

  ,

  gümüş