Kütahya'da, "Mesleki Etik Konferansı"

Kütahya'da, "Mesleki Etik Konferansı"
Kütahya'da, "Mesleki Etik Konferansı"
KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, tarafından "Mesleki Etik Konferansı" düzenledi.Okulun spor salonunda...

KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, tarafından "Mesleki Etik Konferansı" düzenledi.

Okulun spor salonunda düzenlenen konferansın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Doç. Dr. Mehmet Acet, günümüzde sıkça kullanılan "etik" kavramının, "ahlak" kavramıyla karıştırıldığını söyledi.

Etik kavramının aslında bireylerin tutum ve davranışlarını belirleyen, çerçevesini çizen önemli kavram olduğunu ifade eden Acet, "Mesleki etik konusunda gerek hitabetine ve gerekse bilgisine büyük değer verdiğimiz ve kendisini dinlemekten büyük keyif aldığımız Vali Yardımcımız Sayın Uğur Turan beye bizleri kırmayıp teklifimizi kabul ettiği için teşekkür ediyoruz. İnşallah konferansımız çok verimli geçecektir. Turan'a konferansından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

Acet'in konuşmasının ardından Vali Yardımcısı Turan tarafından, konferans verildi.

Konferansa, DPÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Yaşar Çakıcı, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Cengiz, Kütahya İl Hakem Kurulu Başkanı Lokman Top, Öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

 


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Daire

  ,

  Ahlak

  ,

  Konferans

  ,

  Okul

  ,

  hakem

  ,

  kültür

  ,

  yaşar