Kütahya'da "Ödüllü Kitap Okuma Yarışması"

Kütahya'da "Ödüllü Kitap Okuma Yarışması"
Kütahya'da "Ödüllü Kitap Okuma Yarışması"
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, Kütahya Belediyesi ile Eğitim Bir-Sen Kütahya Şubesi işbirliğiyle, ortaokul ve liselerde, "Zihnen ve Bedenen Sağlıklı...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, Kütahya Belediyesi ile Eğitim Bir-Sen Kütahya Şubesi işbirliğiyle, ortaokul ve liselerde, "Zihnen ve Bedenen Sağlıklı Nesiller Projesi" kapsamında ödüllü kitap okuma yarışması yazılı sınavı yapıldı.

Eğitim Bir-Sen Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçan, yaptığı açıklamada, il merkezi ve ilçelerde 27 sınav merkezi ile 362 salonda gerçekleştirilen yazılı sınavda öğrencilerin okudukları kitaplardan oluşan soruları yanıtladığını söyledi.

Sendikalarına üye 480 yönetici ve öğretmenin gönüllü olarak sınav organizasyonunda görev aldığını ve sınava yaklaşık 5 bin öğrencinin katıldığını dile getiren Uçan, şöyle konuştu:

 "Yaptığımız sınav her yönüyle iyi organize edilen bir sınavdı. Milli Eğitim Bakanlığımızın yaptığı merkezi sistem sınavlarını aratmayan bir sınav gerçekleştirerek Eğitim Bir-Sen farkını ortaya koyduk. Katılım yüzde 80 civarında oldu. Yarışma sınavı neticesinde 29 Mayıs günü de yapılacak ödül töreniyle ortaokul 5-6, Ortaokul 7-8 ve lise kategorilerinde ilk 20 dereceye giren toplam 60 öğrenciye Kütahya Belediyesince bisiklet verilecek. Ayrıca, her üç kategorinin birincilerine Cumhuriyet altını, ikincilerine yarım altın ve üçüncülerine çeyrek altın Eğitim Bir-Sen Kütahya Şubemizce hediye edilecektir."