Kütahya'da "Okullar Hayat Olsun Projesi"

Kütahya'da "Okullar Hayat Olsun Projesi"
Kütahya'da "Okullar Hayat Olsun Projesi"
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da faaliyetini sürdüren Sancak Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği, (SANCAK-DER), "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamında...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da faaliyetini sürdüren Sancak Eğitim , Kültür ve Yardımlaşma Derneği, (SANCAK-DER), "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamında açtığı yaz kurslarına öğrenciler, ilgi gösterdi.

Derneğin yönetim kurulu üyesi Hüsrev Yarangümeli, yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığının "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamında Yunus Emre Mahallesinde bulunan Dumlupınar İlkokulunda yaz kursu açtıklarını belirtti.

Yaz okulu kapsamında öğrencilere dini, manevi ve değerler eğitimi konularında kurslar verdiklerini ifade eden Yarangümeli, "Öğrencilerin yıl içerisinde alamadıkları dini eğitim konularında eksiklikleri tamamlamak adına çalışmalar düzenliyoruz. Türkiye 'de yaklaşık 17-18 milyon öğrenci var. Yaz kurslarına katılanlar ise istatistiklere bakıldığında yaklaşık 1 veya 1,5 milyon öğrenci katılmakta. Geri kalanlar ise bu kurslardan mahrum kalmaktalar" dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının yanı sıra sivil toplum kuruluşları olarak kendilerinin de yaz okulu açtıklarını dile getiren Yarengümeli, şöyle konuştu:

"Çocukların dini konularda eksikliklerini tamamlama, adam eğitimi, ilmihal, tam namaz eğitimi, Kur'an-ı Kerim eğitimini tamamlama noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Yine kurslarımızda Peygamber Efendimizin hayatı, değerler eğitimi kapsamında çocuklarda vefa, ahlak, adab ilişkileriyle birlikte diğer duygularının da gelişmesini ve bilinçlenmesini arzu ediyoruz. Bu noktada çocuklarımıza elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz."

Yarengümeli, dernek bünyesinde açtıkları yaz okuluna yaklaşık 320 öğrencinin katıldığını, kursların gönüllü eğitimciler tarafından tamamen ücretsiz olarak düzenlendiğini sözlerine ekledi.