Kütahya'da otelin çatı kalkan duvarı yıkıldı

Kütahya'da otelin çatı kalkan duvarı yıkıldı
Kütahya'da otelin çatı kalkan duvarı yıkıldı
- Güvenlik kameralarınca görüntülenen olayda, 4 katlı binanın çatısındaki yıkılan duvardan kopan sıva ve tuğla parçaları, park halindeki iki otomobilde hasara yol açtı - Araçlardan birinin sahibi Atık: "Allah'tan o an yol kenarında veya kaldırımdan geçen bir vatandaş yoktu, can kaybı yaşanmadı"

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, 4 katlı bir otelin çatısındaki kalkan duvarın çökmesi sonucu yol kenarında park halindeki iki otomobilde hasar oluştu.

Alınan bilgiye göre, Ali Paşa Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda, bir otelin çatısındaki kalkan duvar, kar birikintisinin ağırlığına dayanamayıp yıkıldı.

Sıva ve tuğla parçalarının yola düşmesi, binanın zemin katındaki banka şubesinin önünde park halinde bulunan 43 PK 633 ve 43 DE 233 plakalı otomobillerde zarar yol açtı.

Duvarın yıkılması, çevredeki güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülerde, duvarın yola doğru yıkılması ve bazı vatandaşların, etrafa saçılan parçalardan korunmak için kaçışarak uzaklaşması yer aldı.

Söz konusu araçlardan birinin sahibi İbrahim Atık, gazetecilere yaptığı açıklamada, otomobilini olaydan yaklaşık iki dakika önce park ederek banka şubesine girdiğini söyledi.

Her şeyin bir anda olup bittiğini dile getiren Atık, şunları kaydetti:

"Beton parçaları ve tuğlalar düşmeye başladı. Allah'tan o an yol kenarında veya kaldırımdan geçen bir vatandaş yoktu, can kaybı yaşanmadı. Olay sırasında bankadaydım. İki dakika önce kuzenimle aracın başında sigara içtik ve tekrar içeri girdik. Ne olduysa o esnada oldu. O anda içeri girmemiş olsaydık belki şu anda hayatta olmayabilirdik. Aracım hasar gördü. Bununla ilgili yetkili birimlere başvurumuzu yapacağız."

Diğer aracın sahibi Gültekin Erdem de otomobilini duvarın yıkılmasından 15 dakika önce park ettiğini belirtti.

Bir ses duyduktan sonra aracının yanına geldiğini anlatan Erdem, "Bu esnada da düşen duvarın ikinci parçasından ucuz kurtuldum. Aracımda oluşan zararın karşılanmasını istiyorum" diye konuştu.