Kütahya'da pedagojik formasyonun sınırlandırılması protestosu

Kütahya'da pedagojik formasyonun sınırlandırılması protestosu
Kütahya'da pedagojik formasyonun sınırlandırılması protestosu
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da bir grup öğrenci, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından pedagojik formasyonun sınırlandırılmasını protesto etti.Cumhuriyet...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da bir grup öğrenci, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından pedagojik formasyonun sınırlandırılmasını protesto etti.

Cumhuriyet Caddesi'nde toplanan bir grup öğrenci, pedagojik formasyonun sınırlandırılması nedeniyle oturma eylemi yaptı. 

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencisi Adem Bilici, grup adına gazetecilere yaptığı açıklamada, YÖK'ün uygulamasının yanlış olduğunu savundu.

Pedagojik formasyonun sınırlandırılmasıyla birçok öğrencinin mağdur olacağını ifade eden Bilici, "YÖK, Fen-Edebiyat fakültelerinde pedagojik formasyonun sınırlandırıldığını açıkladı. Sadece mezun ve mezun durumdaki öğrencilerle yüksek lisans yapan öğrenciler için çok az oranda kontenjan verileceğini duyurmuştur. Okulu bitirmek üzere olan birçok arkadaşımız var. Yapılan yanlış uygulama nedeniyle arkadaşlarımız öğretmen olamayacaklar. Bu yanlıştan bir an evvel geri dönülmeli" diye konuştu.

Öğrenciler, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.