Kütahya'da "Peygamber'e Saygı Yürüyüşü"

Kütahya'da "Peygamber'e Saygı Yürüyüşü"
Kütahya'da "Peygamber'e Saygı Yürüyüşü"
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, AK Parti İl Gençlik Kolları öncülüğünde, yaklaşık 10 sivil toplum kuruluşunun desteğiyle "Peygamber'e Saygı Yürüyüşü"...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, AK Parti İl Gençlik Kolları öncülüğünde, yaklaşık 10 sivil toplum kuruluşunun desteğiyle "Peygamber'e Saygı Yürüyüşü" yapıldı.

Ulu Camii önünde toplanan grup, tekbir ve sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Caddesi'ndeki Karagöz Camii önüne kadar yürüdü.

Burada grup adına açıklama yapan  AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Özbey, Fransa 'da yayımlanan Charlie Hebdo dergisi tarafından Hazreti Muhammed'e karşı gerçekleştirilen hakaretleri kınamak amacıyla bir araya geldiklerini söyledi.

Hakaretlerin devam etmesi halinde ümmet olarak sokaklara inmekten çekinmeyeceklerini dile getiren Özbey, şöyle konuştu:

"Uhud'u, Bedir'i hatırlatmak adına toplandık. Geçtiğimiz günlerde bir Fransız paçavrasında yer alan karikatürlerle İslamı ve Müslümanları terörle yaftalama hareketine karşı, İslama hakaret özgürlük değildir diyoruz. Müslümanları terörist diye yaftalamak özgürlük değildir. Müslümanlar teröre karşıdır ve böyle bir yöntem kullanmazlar. Terör, Fransızların Cezayir'de yaptıklarıdır. Terör, İsrail'in Filistin'de yaptıklarıdır. Buradan tekrar ve tekrar söylüyoruz ki Sevgili'yi, Resulullah'ı incitenlere ve saygısızlık yapanlara saygımız yoktur."

Grup daha sonra dağıldı.