Kütahya'da radyoterapi ünitesi kurulacak

Kütahya'da radyoterapi ünitesi kurulacak
Kütahya'da radyoterapi ünitesi kurulacak
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Zehir, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Zehir, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde radyoterapi ünitesinin kurulacağını bildirdi.

Zehir, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgenin ihtiyaçlarını büyük bir ölçüde karşılayan Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine önemli birimlerden biri olan radyolojik onkoloji biriminin de açılarak hastanenin bir eksiğinin daha giderileceğini söyledi.

Radyoterapi ünitesinin kurulması için uzun zamandır çalıştıklarını ifade eden Zehir, şunları kaydetti:

"Radyoterapi alan hastalarımızın il dışına giderek orada tedavi almaları bizleri derinden yaralıyor ve fazlasıyla üzüyordu. Sağlık Bakanlığı tarafından yaklaşık on milyon lira tutarındaki Radyoterapi cihazının Kütahya'mıza tahsis edilmesi gurur vericidir. Ayrıca, ocak ayı itibarı ile yaklaşık 3 milyon lira tutarındaki PET CT görüntüleme cihazının da hastanemize kazandırılması planlanmaktadır.  Böylelikle şehir dışına sevk edilen hastalarımızın yüzde 80'ini oluşturan Radyolojik Onkoloji biriminin açılması ile sevkler oldukça azalacak ve sıfır sevk olan hedefimize bir adım daha yaklaşmış olacağız. Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi branş ve cihaz olarak bir çok eksiğini tamamlayarak günden güne ön plana çıkmaktadır."