Kütahya'da, tehlike arz eden binaların yıkılması

Kütahya'da, tehlike arz eden binaların yıkılması
Kütahya'da, tehlike arz eden binaların yıkılması
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediyesi, kentte tehlike arz eden bazı tarihi binaların yıkımlarını sürdürüyor.Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, yaptığı...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediyesi, kentte tehlike arz eden bazı tarihi binaların yıkımlarını sürdürüyor.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, yaptığı açıklamada, kentte bulunan tarihi binalarla ilgili çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Bu çalışmalarda son teknoloji makinelerin kullanıldığı bilgisi veren Saraçoğlu, şunları kaydetti:

"Merkezde özellikle işlek caddeler üzerinde bulunan ve tehlike arz eden metruk durumdaki yapıların, rölöve projesinin hazırlanma çalışmasına başlanılmıştır. Bu kapsamda özellikle taşıt ve yaya trafiğinin yoğun olduğu Pirler, Cemalettin mahallesi sınırları içinde kalan Meydan Caddesi'nde 10, İstiklal Mahallesi Ertuğrul Gazi Caddesi'nde 2  ve Sultanbağı Mahallesi Sultanbağı Caddesi'nde 2 olmak üzere, toplam 14 adet tescilli yapının rölöve projelerinin hazırlatılması hedeflenmektedir. Bu yapıların rölöve projelerinin hazırlanması sayesinde bunların belgelenmesi ve restorasyon uygulamasının yapılabilmesi veya yıkım izninin alınabilmesi noktasında ilk ve en önemli adım atılmış ve belirli bir aşama kaydedilmiş olacaktır."


  ETİKETLER:

  restorasyon

  ,

  teknoloji

  ,

  Belediye