Kütahya'da toplu nikah töreni

Kütahya'da toplu nikah töreni
Kütahya'da toplu nikah töreni
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediyesi, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlediği toplu nikah töreninde, 8 çiftçi evlendirdi.Belediye Evlendirme...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediyesi, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlediği toplu nikah töreninde, 8 çiftçi evlendirdi.

Belediye Evlendirme Dairesi'nde gerçekleştirilen merasimde, 8 çiftin nikahını Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu kıydı.

Saraçoğlu, burada yaptığı konuşmada, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde belediye olarak Hazreti Peygamberin bir sünnetini öne çıkarmak amacıyla böyle bir program düzenlediklerini söyledi.

Yeni evlenen çiftlerin ailelerinin, onlara her zaman destek olması gerektiğini belirten Saraçoğlu, şöyle konuştu:

"Zaman zaman hayatınızda iniş ve yokuşlar olacaktır, el ele olursanız birlikte zorlukları aşarsınız. Bir birinizi sayın ve sevin, sizlere ömür boyu mutluluklar diliyorum. Burada sizlerin vasıtanızla şunu söylemek istiyorum. Hepimizin yükümlülükleri çevresinde mahallesinde evlenemeyen durumu olmayan gençleri o mahalleli evlendirmek zorunda. Onların bekar kalması onların evlenememesi sorumluluğu o semte, o mahalleye aittir. Biz Sosyal bir belediye olarak toplu nikah törenlerini bu yılda yapacağız. Böylelikle o mahallelinin sorumluluğunu biz üstlenmiş olacağız."

Programda, Bölge Yatılı Kur'an Kursu İmam Hatibi İsmail Hangün, Kur'an-ı Kerim tilaveti okudu ve İl Müftü Yardımcısı Ahmet Akyıl da bir nikahla ilgili konuşma gerçekleştirdi.