Kütahya'da "Üniversiteler, TFF, Ülker, Milli Eğitim Okul Futbol Projesi"

Kütahya'da "Üniversiteler, TFF, Ülker, Milli Eğitim Okul Futbol Projesi"
Kütahya'da "Üniversiteler, TFF, Ülker, Milli Eğitim Okul Futbol Projesi"
KÜTAHYA (AA) - Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Ülker sponsorluğunda başlattığı 6-10 yaş çocuklarla yönelik "Üniversiteler TFF-Ülker Milli Eğitim...

KÜTAHYA (AA) - Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Ülker sponsorluğunda başlattığı 6-10 yaş çocuklarla yönelik "Üniversiteler TFF-Ülker Milli Eğitim Okul Futbol Projesi" ile Türk futboluna ve Kütahya futboluna yeni yıldızlar kazandırılmasının hedeflendiği bildirildi.

Projenin Kütahya Koordinatörü ve Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Acet, projenin malzeme dağıtımı töreninde yaptığı konuşmada, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları veya Spor Bilimleri Fakülteleri ile işbirliği yapılarak, bu okullarda okuyup branşı futbol olan öğrencilerle ilkokullarda okuyan öğrencilere futbol eğitimi verileceğini söyledi.

Üniversite olarak projede aktif olarak yer alacaklarını belirten Acet,  şunları kaydetti:

"Bu güzel projeyle amacımız çocuklarımızın hayatına aktivite katmak, hayatlarında fark yaratmak, onların fiziksel sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak, sosyal sorumluluk çalışmalarımızda çocukları öncelik vermek, onlara dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmaktır. Türkiye genelinde toplam 23 üniversite projeye katılmış ve Dumlupınar Üniversitesi olarak katılmakta bizim için bir onur olmuştur. Kütahya'da iyi bir işbirliğiyle başarılı bir proje dönemi geçirmeyi arzulamaktayız." 

Rektör Prof. Dr. Remzi Gören de projenin Türk futbolunda geç kalınmış bir çalışma olduğunu ve projeyi gerçekleştirmek adına üzerlerine düşen görevleri seve seve yerine getireceklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından okul yetkililerine futbol malzemeleri teslim edildi.