Kütahya'da "üst geçit" eylemi

Kütahya'da "üst geçit" eylemi
Kütahya'da "üst geçit" eylemi
- Mahallerinde bulunan üst geçidinin merdivenlerin yüksek olduğunu ileri süren vatandaşlar, eylem yaptı

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, mahallerine yapılan üst geçidin kullanışsız olduğunu iddia eden vatandaşlar, üst geçitlerinin kullanışlı hale getirilmesini istedi.

Cumhuriyet Mahallesi'nde yaklaşık 30 kişilik grup, Kütahya-Afyonkarahisar karayolunun geçtiği mahallelerinden çocuklarının okullarına rahatlıkla gidip gelmesi amacıyla önceden yapılan üst geçitte toplandı.

Mahalle sakinleri adına açıklama yapan Şerif Kalkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir süre önce yapılan üst geçidin mahallelinin kullanımına uzak bir noktaya ve kullanışsız yapıldığını öne sürdü.

Üst geçidin kullanışsız olmasından dolayı vatandaşlar tarafından tercih edilmediğini belirten Kalkan, şöyle konuştu:

"Burası tercih edilmediğinden mahalleli genellikle karayolundan geçiş yapıyor. Bu üst geçidin ya bize yakın yapılmasını ve daha kullanışlı yapılmasını istiyoruz. Üst geçit köprüsünün ayaklarının çok dik olması nedeniyle köprü kullanılmamaktadır. Üst geçidin kullanışlı hale getirilmesini istiyoruz. Karayolundaki yaya geçişleri için ise uyarıcı levhalar ve ışıklandırma istiyoruz. Çünkü bu yolda kazalar olmakta. Geçtiğimiz günlerde de meydana gelen kazada bir mahalle sakini hayatını kaybetti. Daha önceden de kazalarda ölenler oldu."

Ayşe İnce de geçişlerde kazalar yaşandığı için öğrenci olan çocuklarını yolun karşısına geçirmekte sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

Yolun karşısına geçerken birçok kazayla can kayıplarının yaşandığını ifade eden İnce, "Karşıya geçmemiz için üst geçit yaptılar. Bu üst geçidin ayakları çok dik olduğu için ne bebek arabalarımızı ne de pazar arabalarımızı indirip çıkaramıyoruz. Belediye başkanımız mahallemize geldiğinde bu şikayetlerimizi kendisine ilettik" dedi

Grup, eylemlerinin ardından dağıldı.