Kütahya'da "Yalnız Değilsiniz, Türkiye'nin En Büyük Ailesi Projesi"

Kütahya'da "Yalnız Değilsiniz, Türkiye'nin En Büyük Ailesi Projesi"
Kütahya'da "Yalnız Değilsiniz, Türkiye'nin En Büyük Ailesi Projesi"
- Proje kapsamında 8 şehit çocuğuna tablet ve dizüstü bilgisayar verildi

KÜTAHYA (AA) -  Kütahya'da, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının, "Yalnız Değilsiniz, Türkiye 'nin En Büyük Ailesi Projesi" kapsamında 8 şehit çocuğuna tablet ve dizüstü bilgisayarları düzenlenen törenle verildi.

Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Valilik binasında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, terör olaylarında hayatlarını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Şehit ailelerinin her zaman destekçisi olduklarını belirten Yılmaz, "Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle ilgili devletimizin yaptığı ve yapması gereken bu sorumlulukları zaman zaman  sizlere farklı şekilde intikal ettirilse de gerçekten söylüyorum, bu milletin vefa borcunun da ötesinde sorumluluğudur. Kalan bir yavrumuz bu milletin evladıdır. O gözle bakılıp o gözle değerlendirilmesi gerekir. O duygularla bizim yaşantımızı sürdürmemiz gerekiyor. Çocuklarımıza bu tablet bilgisayarların hayırlı olmasını diliyorum. Kendi geleceklerini kurmada da belki destek olur. Hepinize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Şehit çocuklarından 0-16 yaş arasında olan bir şehit çocuğuna tablet, 17-22 yaş arası 7 şehit çocuğuna ise dizüstü bilgisayar takdim edilen törene, bir program için Kütahya'da bulunan Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Turan, şehit çocukları ve aileleri katıldı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  YAŞ

  ,

  şehit

  ,

  Aile

  ,

  Bilgisayar

  ,

  jandarma

  ,

  zaman

  ,

  sosyal