Kütahya'da yaz Kur'an kursları kapanış etkinliği

Kütahya'da yaz Kur'an kursları kapanış etkinliği
Kütahya'da yaz Kur'an kursları kapanış etkinliği
- Kursların sona ermesi dolayısıyla çocukların da katılımıyla yürüyüş ve camide program gerçekleştirildi

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, yaz Kur'an kurslarının sona ermesi dolayısıyla yürüyüş ve tarihi Ulu Cami 'de program yapıldı.

Zafer Meydanı'nda toplanan çocuklar, Kur'an-ı Kerim öğreticileri ve veliler, mehter takımının marşları eşliğinde Cumhuriyet Caddesi'nden Ulu Cami'ye kadar yürüdü.

Caminin içinde devam eden etkinlikte, çocuklar tarafından Kur'an-ı Kerim okundu.

Dua edilmesi ve ilahiler okunmasıyla süren programda konuşan İl Müftü Yardımcısı Veysel Kükrek, yaz Kur'an kurslarının kapanışını bu etkinlikle yaptıklarını söyledi.

Programın kendileri için çok önemli olduğunu belirten Kükrek, şunları kaydetti:

"Çocuklarımız, bizler, anne babaları, ülkemizin geleceği için çok önemli. Burada bunu anlatmak istiyoruz. Söylenecek çok söz var. Özellikle çocuklarımızı burada, bu ortamda ve yoğun katılımda gördüğüm için çok duygulandım. Peygamberimiz, '7 yaşında geldiklerinde çocuklarınıza namaz kılmayı öğretin' buyuruyor. Dinimizin ilk emri 'Oku'. Allah, Hazreti. Peygamberimize ilk vahyi 'Oku' diye gönderiyor. Okumak, dinimizi öğretmek, Allah, Peygamber sevgisini, anne baba ve vatan sevgisini öğretmek hepimizin görevidir. Öğretmenlerimizin ve anne babalarımızın görevi de bunları öğretmektir."

Kükrek, Kütahya'da yaz döneminde 284 Kur'an kursu açıldığını, 389 öğretici tarafından 7 bin 718 öğrenciye eğitim verildiğini sözlerine ekledi.

Etkinlik sonunda çocuklara hediyeler verildi.


  ETİKETLER:

  Kur'an-ı Kerim

  ,

  Vatan

  ,

  Cami

  ,

  Namaz

  ,

  eğitim