Kütahya'da yaz spor okulları açıldı

Kütahya'da yaz spor okulları açıldı
Kütahya'da yaz spor okulları açıldı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan "Yaz Spor Okulları" gerçekleştirilen törenle...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan "Yaz Spor Okulları" gerçekleştirilen törenle başladı.

Dumlupınar Spor Salonunda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşma yapan Vali Şerif Yılmaz, yaz spor okullarının özellikle sporcu kazanılması adına ve geleceğin sporcularını ortaya çıkarma adına yapılan en güzel faaliyetlerden bir tanesi olduğunu söyledi.

İl merkezi ve ilçelerde yaz spor okulları açtıklarını dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu:

"Sporcularımızın tüm malzemelerini devlet olarak biz karşılıyoruz. Sporcularımıza gerekli bütün araç gereçleri hizmetlerine sunuyoruz. Hocalarımız ve antrenörlerimiz çocuklarımızla yakinen ilgileneceklerdir. Kurslarımız, yüzme hariç tamamı ücretsizdir. Velilerimize çağrı yapmak istiyorum. Özellikle yaz tatiline girdiğimiz bu dönemde çocuklarımızın sahipsiz kalmaması, istemediğimiz yerlere gitmemesi ve kötü alışkanlıklar edinmemesi için yaz spor okullarına mutlaka gönderin diyorum."

Tören, gençlik merkezi halk oyunları ekibi ile sporcu grupları gösterileri ile sona erdi.


    ETİKETLER:

    spor