Kütahya'da "Yılın Başarılı Sporcuları" ve "Sporun Enleri" ödül töreni

Kütahya'da "Yılın Başarılı Sporcuları" ve "Sporun Enleri" ödül töreni
Kütahya'da "Yılın Başarılı Sporcuları" ve "Sporun Enleri" ödül töreni
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında dereceye giren "sporun...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında dereceye giren "sporun enleri" Vali Şerif Yılmaz tarafından ödüllendirildi.

Yılmaz, İl Özel İdaresinde düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, spor kültürü ve bilinci oluşturulmasını amaçladıklarını ifade ederek, sporculara gösterdikleri başarıdan dolayı teşekkür etti. 

Amatör sporların her zaman destekçisi olduklarını dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu:

" Türkiye 'de sporun yaygınlaşması adına aslında bu mütevazı tören bile ilimizdeki gençlerimize, çocuklarımıza örnek olması adına önemli bir görevi üstleniyor. Bizler de sporun tabana yayılması ile ilgili sıkıntı var. Bugün içinizde dünya şampiyonu, olimpiyat şampiyonları yetişmesi gereken nice evlatlarımız var. Bir gencimiz müsabakaya katıldığı zaman kazansın diye tüm milletimiz dua ediyor, İstiklal Marşı'mızı orada okutun, şanlı bayrağımızı dalgalandırın istiyor. Bu sonradan olan bir meziyet değil, çocukluktan itibaren eğitimin içerisinde olması gereken bir çalışma. Bunu yapabiliriz, imkanlarımız var. Büyüklerimizin çalıştığı dönemdeki imkanlarla bugünü kıyasladığınızda belli mesafeyi kat ettik. Bu imkanı gençlerimize, sporcularımıza sunma şansımız var ama bizim daha çok başarıya ihtiyacımız var. Başarılı yavrularımızın örnek olması gerekiyor. Sadece madalya değil, örnek insan olarak da milletin önünde örnek olmamız gerekiyor. Başarıyı yakalamak kolay, onu muhafaza etmek ve daha üst seviyeye çıkarmak zor. O zora talipsiniz ama başaracaksınız."

2014-2015 sezonu ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılı olan sporcular altınla ödüllendirilirken 2014-2015 sezonu "sporun en"leri olan sporculara da plaket ve çeşitli hediyeler verildi.

Törene Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Murat Cengiz ve sporcular katıldı.