KÜTESOB Başkanı Yiğit:

KÜTESOB Başkanı Yiğit:
KÜTESOB Başkanı Yiğit:
- "Esnaf, büyük sermaye karşısında günden güne eriyor. Başbakan Davutoğlu'nun açıklamaları esnafın yüreğine bir nebze de olsa su serpmiştir"

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KÜTESOB) Başkanı İbrahim Yiğit, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun esnaf ve sanatkarlar için açıkladığı tasarıların sevindirici olduğunu bildirdi.

Yiğit, yaptığı açıklamada, Başbakan Davutoğlu'nun "Yeni Türkiye Buluşması" adlı toplantıdaki açıklamalarının, esnaf adına olumlu karşılandığını ve esnafın uzun zamandır beklediği, başta finansman olmak üzere bazı olanaklara kavuşması adına önemli bir adım olduğunu bildirdi.

Esnaf ve sanatkarın sorunlarını pek çok kez dile getirdiklerini belirten Yiğit, şunları kaydetti:

"Esnafımız başta AVM'ler olmak üzere büyük sermayeli yabancı tüccarların çarkları arasında ezilmemek için mücadele veriyor. Kendini yeniliyor, müşteri memnuniyeti adına kendini geliştiriyor, çağa ayak uydurmaya çalışıyor ancak kaynakları yetersiz kalıyor. İşte bu noktada finansmanın önemi daha fazla kendini belli ediyor. Finansman için atılan adımlar esnafımızın hayati önemdeki ihtiyaçlarına yönelik ihtiyaçlardır ve bunun hükumetimiz tarafından da bilinmesinin bir kanıtıdır bu tasarılar. Başbakanımızın açıklamaları bizlere gelecek adına umut vermiştir. Esnaf, büyük sermaye karşısında günden güne eriyor. Ne yaparsa yapsın artık başa çıkamaz hale gelmiştir. Başbakan Davutoğlu'nun açıklamaları esnafın yüreğine bir nebze de olsa su serpmiştir."