Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
KÜTAHYA - Kütahya Belediyesi, Kutlu Doğum Haftası etkilikleri kapsamında "İnsanlık İçin Hayırlı Ümmet" konulu panel düzenledi.Belediye Kültür ve...

KÜTAHYA - Kütahya Belediyesi, Kutlu Doğum Haftası etkilikleri kapsamında "İnsanlık İçin Hayırlı Ümmet" konulu panel düzenledi.

Belediye Kültür ve Ticaret Merkezi'ndeki panelde, Kur'an-ı Kerim tilaveti, TRT Sanatçısı Ender Doğan'dan ilahi dinletisi sunuldu.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, burada yaptığı konuşmada, panelin ümmet için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Panel konusun çok önemli olduğunu belirten Saraçoğlu, "Peygamber Efendimiz, insanlığı kurtaracak, insanlık için hayırlı, öncü Müslüman, örnek Müslüman, model Müslüman yetiştirdiyse, bizler de yeniden, bu kıvamı yakalayıp örnek ve model Müslüman'ı yetiştirmek zorundayız. Zira dünya bu şahsiyete, bu hayırlı ümmete muhtaç. İnsanlık, bu şahsiyetin vesile olduğu hidayetlere muhtaç. Bu konuda benim çok ümidim var inşallah bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz."

Konuşmaların ardından panelistler, Abdullah Sert, Prof. Dr. Lütfi Çakan, Prof. Dr. İrfan Gündüz, Ahmet Taşgetiren ve Abdullah Büyük'ün konuşmalarıyla devam etti.