Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
KÜTAHYA (AA) - Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Kütahya Şube Başkanı Nazif Kocaçoban, üç ayların, 19 Nisan pazar...

KÜTAHYA (AA) -  Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Kütahya Şube Başkanı Nazif Kocaçoban, üç ayların, 19 Nisan pazar gününü 20 Nisan pazartesiye bağlayan gece başlayacağını bildirdi.

Sendika binasında gazetecilere açıklamada bulunan Kocaçoban, üç ayların, yeni bir ümit kapısının eşiği olduğunu söyledi.

Üç ayların, Allah'ın kullarına yıl içerisinde yapmış oldukları hata ve kusurların affedilmesi için sunmuş olduğu arınma ve kurtuluşa erme mevsimi olduğunu dile getiren Kocaçoban, şöyle konuştu:

"Allah-ü Teala birçok olayın sırrının ne olduğunu bizlerin bilemeyeceği zaman dilimleri ve mekanlar tahsis etmiştir. Bu zaman dilimleri kandil geceleri, arefe günleri ve bayramlar olarak belirtilebilir. Mekanlar olarak İslam'ın kutsal olarak müjdelediği Müslümanların ilk kıblesi Kudüs'teki Mescid-i Aksa, Allah'ın yer yüzündeki beyti olan Kabe ve Resulullah Efendimizin Ravza-i Mutahharasıdır. Nasıl bu mekanların diğer cami ve mescitlerden üstünlüğü varsa, 'üç ayların' da diğer aylardan üstünlüğü vardır. Çünkü bu aylarda Allah-ü Teala her türlü savaşı, çapulculuğu, zulüm yapmayı yasaklamıştır. Aynı zamanda bu aylar içerisindeki kandil geceleri ile de bir yılda olacak hadiseler karara bağlanmaktadır. Yine bu aylardan biri olan Ramazan ayı içerisin de Kuran-ı Kerim ayet ayet, sure sure indirilmeye başlamıştır."

Kocaçoban, 23 Nisan Perşembe gününü, cumaya bağlayan gecenin de Regaip kandili olduğunu hatırlattı.