KUTSO'da "sigortacılık toplantısı"

KUTSO'da "sigortacılık toplantısı"
KUTSO'da "sigortacılık toplantısı"
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da faaliyet gösteren sigorta acenteleri ve temsilcileri, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (KUTSO) "Mesleğimizin Onuru ve...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da faaliyet gösteren sigorta acenteleri ve temsilcileri, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (KUTSO) "Mesleğimizin Onuru ve Geleceği İçin Diriliş Toplantısı" kapsamında bir araya geldi.

Toplantıda konuşan KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, sigorta acentelerinin fiyat politikası konusunda mutabakat sağlamaları gerektiğini söyledi.

Acentelere, sigorta bilincinin anlatılması ve hizmet enstrümanlarının artırılması gerektiği yönünde tavsiyelerde bulunan Güral, "Ticarette amaç, başarı ve kazanç elde etmektir. Sigorta sektöründeki kapsam, Avrupa 'da olduğu şekilde genişletilmesi gerekiyor. Türk toplumunda sigorta bilincinin yeterli derecede olmadığını düşünüyorum. Sektörde faaliyet gösteren sigorta acenteleri, toplumda bu bilinci artırmak üzere çalışma yapmaya önem vermelidir" diye konuştu.

TOBB  Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap da Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hakkında bilgiler vererek, sigorta acentelerinin faaliyetlerini iyileştirmek amacıyla çeşitli çalışmalar yapıldığını belirtti.

Kasap, acentelik sözleşmelerinin yeniden düzenleneceğini, acente şubelerinin izne bağlı olacağını ve kriterlerinin düzenlenerek levhasız aracıların meslekten men cezası alabileceğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  tobb

  ,

  Avrupa

  ,

  sanayi

  ,

  sigorta

  ,

  yönetim

  ,

  hizmet