KUTSO'dan DPÜ Rektörü Prof. Dr. Gören'e tebrik ziyareti

KUTSO'dan DPÜ Rektörü Prof. Dr. Gören'e tebrik ziyareti
KUTSO'dan DPÜ Rektörü Prof. Dr. Gören'e tebrik ziyareti
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral, İlçe Ticaret Odası Başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral, İlçe Ticaret Odası Başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof.Dr. Remzi Gören'i göreve başlaması dolayısıyla makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Rektörlük binasında gerçekleşen ziyarette konuşan Güral, Gören'e KUTSO adına başarı dileklerini iletti.

Kentin gelişmesinde beş önemli faktörün olduğuna dikkat çeken Güral, "Halk, sivil toplum kuruluşları, üniversite, yerel yönetimler ve siyaset olmak üzere beş temel faktör var. Bu memleketin gelişmesi için beş faktörün bir arada olması gerekiyor. Bu beş faktörü bir arada tutabilmek için de hepimizin görevleri olduğunu düşünüyoruz.  Üniversiteyi biz sadece akademik değer olarak değil, hem sosyal anlamda da katkı sağlayacak hem de bilgiyi ve bilgi teknolojilerinin kullanımını sağlayacak, yaygınlaştıracak bir kurum olarak görüyoruz" dedi.

Rektör Gören de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kütahya'da bir araya gelmenin özlenen bir tablo olduğunu ifade eden Gören, "Bu güzel şehri, üniversitemiz ile bir araya getirmeyi başaracağız. Kütahya'mız, üniversitemiz beraberce kazansın diye el ele, gönül gönüle güzel işler yapacağız" diye konuştu.