Litvanya Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas:

Litvanya Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas:
Litvanya Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas:
- "İleri teknoloji, inovatif girişimler, Avrupa Birliği projeleri konularında Türkiye ile işbirliği yapılabiliriz"

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelen Litvanya Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas, karşılıklı işbirliği teklifinde bulundu. 

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (KUTSO) ziyaret eden Litvanya Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas, birçok ticari konuda Türkiye ile işbirliği yapabileceklerini söyledi.

Litvanya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin, karşılıklı iş imkanlarının geliştirilmesi amacıyla Kütahya geldiklerini belirten Kudzmanas, "İleri teknoloji, inovatif girişimler, Avrupa Birliği projeleri konularında Türkiye ile işbirliği yapılabiliriz. Litvanya'daki üniversiteler ve işletmeler ile karşılıklı paylaşımlar olabileceği gibi ayrıca Kütahya ve bölgesindeki illerde faaliyet gösteren işletme yetkililerini yerinde inceleme ve ikili görüşmeler yapmak üzere Litvanya'ya davet ediyoruz" diye konuştu.

KUTSO Meclis Başkanı İsmet Özotraç toplantıda yaptığı konuşmada, Litvanya heyetini Kütahya'da ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, son dönemlerde yatırımlar için Kütahya'nın cazibe merkezi haline geldiğini, şehrin otomotiv ve yan sanayisi merkezi haline gelmeye başladığını ifade etti.

Özotraç,  ticari ilişkilerini artıracak ve Kütahya'nın gelişmesine katkı sağlayacak olan çalışmalarda KUTSO'nun işbirliğine hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Litvanya Ateşesi Dovila Elvan ise Litvanya'nın turizm, eğitim, altyapı, komünikasyon, ileri teknoloji, lojistik, ulaşım imkanları, yatırımcılara sağlanan teşvikler, işbirliği ve ticaret olanakları, yatırımda öncelikli sektörler, ithalat ve ihracat göstergeleri konularında bilgiler verdi.